Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Національна спілка журналістів України
Название (сокращённое отображение): 
Національна спілка журналістів України

Спілка журналістів створена 1959р., постановою Кабінету Міністрів України 1998р. їй було надано статус Національної.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) є незалежною, громадською, позапартійною організацією, національною всеукраїнською творчою спілкою як суб'єкт творчої діяльності, що об'єднує професійних творчих працівників - журналістів та інших працівників засобів масової інформації, які професійно займаються журналістикою, публіцистичною діяльністю.

НСЖУ має регіональні організації в усіх областях України та в Автономній Республіці Крим. Нині Спілка нараховує понад 16 500 членів.

НСЖУ ставить перед собою мету сприяти розвиткові журналістики в Україні та захищати соціальні, економічні, творчі інтереси журналістів.

Найвищим керівним органом НСЖУ є з'їзд (скликається один раз на п'ять років), який обирає голову, правління та ревізійну комісію, затверджує Кодекс професійної етики українського журналіста.

Указом Президента України 1994р. в Україні встановлено професійне свято працівників ЗМІ - День журналіста, що відзначається щорічно 6 червня - у день прийняття Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів. НСЖУ співпрацює з міжнародними (ООН, ЮНЕСКО, Репортери без кордонів, Європейський Союз, Рада Європи, ОБРЄ, ПАРЄ, Британська Рада) та українськими організаціями й установами (Українська правнича фундація, Асамблея ділових кіл України, Державний комітет інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України, Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення України, Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини).

На постійній основі НСЖУ та Всекитайська асоціація журналістів обмінюються делегаціями.

1998 року НСЖУ провела разом з Радою Європи, МФЖ та ЮНЕСКО міжнародний семінар у Києві "Законодавство у галузі ЗМІ та права журналістів" та тристоронню зустріч (Молдова-Придністров'я-Україна) в Одесі "Будуємо мости: ЗМІ у багатонаціональних суспільствах". Широкого розголосу набули журналістські акції 2000 року під егідою НСЖУ "Хвиля свободи" та "Похід свободи".

НСЖУ виступила ініціатором парламентських слухань з питань свободи слова у січні 2001р., бере активну участь у підготовці змін до законодавства у галузі засобів масової інформації, проекту Інформаційного Кодексу України, проводить "круглі столи" з податківцями, суддями та іншими представниками владних структур, заснувала "гарячу лінію" щодо утисків ЗМІ та прав журналістів.

У вересні 2001 року НСЖУ організувала громадські слухання "Рік після зникнення Георгія Гонгадзе: уроки для української демократії". На будинку НСЖУ встановлена пам'ятна дошка загиблим журналістам.

НСЖУ разом зі Спілкою художників бере участь в оголошеному Київською міською держадміністрацією конкурсі проектів монументу журналістам, які загинули, виконуючи свій професійний обов'язок.

НСЖУ є засновником премій та творчих конкурсів: Всеукраїнської премії імені Івана Франка, "Золоте перо", "Журналіст року", "Фотожурналіст року", "Кращий футбольний оглядач" (ім.П.Римаренка), "Краща районна (міськрайонна) газета", "Краща первинна журналістська організація", за кращу студентську наукову роботу з проблем масової інформації (ім.А.Москаленка), за краще висвітлення питань педагогіки (ім.П.Ігнатенка) та інших. НСЖУ спільно з провідними вищими навчальними закладами, що готують журналістські кадри, проводить для абітурієнтів конкурс "Шанс".

НСЖУ виступає співорганізатором різноманітних акцій (Національний фестиваль політичної реклами), щорічно проводить у всеукраїнському масштабі зустріч регіональної преси "Азовське літо" (у Бердянську Запорізької обл.).

 

01001, м.Київ, вул Хрещатик 27-А

т/ф: 234-49-60, 234-52-09

administrator@nsju.org

www.nsju.org

 

Дата і час

12 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9