Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Збереження культурної спадщини: корупційні ризики та шляхи їх подолання
Название (сокращённое отображение): 
Завтра, 15 лютого, в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться круглий стіл «Збереження культурної спадщини: корупційні ризики та шляхи їх подолання»

Урядово-громадська ініціатива «Разом проти корупції» запрошує журналістів на круглий стіл: «Збереження культурної спадщини: корупційні ризики та шляхи їх подолання», який відбудеться завтра, 15 лютого, об 11.00 в (Хрещатик, 2).

Комерційна вигода забудовників чи збереження культурних надбань наших предків?

Питання, яке сьогодні стало особливо актуальним для України:

- будинок Підгорського, на Ярославовому Валу, 1;

- ціла низка архітектурних пам’яток на Андріївському узвозі;

- будинок № 17 на вул. Тургенівській;

- садиба Міхельсона на Пушкінській 35-37;

- будинок № 4б на вул. Грушевського, який став початком її забудови у 19 сторіччі;

- дерев’яний 200-річний будинок, що з’явився на Подолі одним з перших після пожежі 1811 року (Боричев Тік, 23/3);

- багатостраждальний будинок № 12-14 на Богдана Хмельницького, який пару років тому обвалився, а буквально в січні цього року раптово загорівся з «загадкових» причин.

Ось лише кілька прикладів столичних будівель, які мають велике історичне значення для Києва та країни, але наразі знаходяться на межі знищення.

Все це можливо сьогодні тому, що в Україні чинне законодавство має ряд прогалин, існування яких створює умови для поширення корупції. Серед іншого, це стосується надання органами охорони культурної спадщини дозволів, погоджень та висновків у довільному порядку та відсутність контролю за дотриманням органами охорони культурної спадщини відповідних вимог законодавства під час внесення та вилучення об’єктів з Державного реєстру культурних пам’яток.

Саме тому «Разом проти корупції» у партнерстві з Українським товариством охорони пам'яток історії та культури, Українським кризовім медіа-центром запросила представників державних інституцій та експертних осередків, зацікавлених у вирішенні порушених питань, зібратися за круглим столом для обговорення та спільного вироблення на законодавчому рівні антикорупційних інструментів, що сприятимуть збереженню пам'яток культури в Україні та подоланню корупції у цій сфері. На захід запрошені представники Міністерства культури, Комітету ВРУ з питань культури і духовності, КМДА а також представники різних інституцій, експерти з питання охорони культурної спадщини.

Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!». Окремі думки, висловлені під час заходу та у матеріалах, є відповідальністю організаторів і не обов’язково відображають погляди Агентства USAID або Уряду США.

Проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» —п’ятирічна ініціатива USAID, яка має на меті допомогти Україні у зменшенні рівня корупції та підвищенні підзвітності та прозорості управління. Проект спрямований на розширення повноважень ключових урядових інституцій у боротьбі з корупцією, побудові громадської підтримки та участі в антикорупційних зусиллях та зменшенні толерантності громадян до корупції.

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9